БК „Асеновец“ разгроми БК „Черно море Одесос“, с 83:24

Отборът на „Асеновец” разгроми варненския „Черно море Одесос” във 2- рия си мач от финалния турнир на Републиканското първенство по баскетбол за 14- годишни момичета. Победата на асеновградчанки бе категорична, с 83:24.

Момичетата от тима на Асеновград играха изключително стегнато и изпълняваха всяко напътствие на треньора Диан Гочев в мача срещу „Черно море Одесос” Варна. Доста нарушения направиха, от своя страна гостите, което им костваше наказателни удари, в полза на „Асеновец” и съответно загуба на точки. Още в първите 10 минути от срещата асеновградчанки показаха силен дух и добра тактическа подготовка. Така, те надделяха в частта с 23:7. Във 2- рата част от баскетболния мач отборът на „Асеновец” успя да си спечели още по- голяма преднина и преди почивката резултатът вече бе 45:9. Силната подкрепа на публиката в спортната зала в Асеновград бе допълнителен стимул за нашите момичета и в следващите 10 минути. Тогава баскетболистките на Диан Гочев успяха да поведат с 48 точки преднина. Независимо от разликата, до последната секунда от срещата домакините се бориха за победата. Така 4- тата част от двубоя завърши 83:24, в полза на „Асеновец”.