ФК „Асеновец“ елиминира ФК „Гигант“ в мач от турнира за Аматьорската Купа на България

Футболен клуб „Асеновец“ елиминира съперника си от град Съединение в турнира за Аматьорската Купа на България. С победата си над „Гигант“ асеновградският тим продължава нагоре в битката за първото място. През целия мач футболистите и на двата отбора играха коректно и не се стигна до ексцесии. В първото полувреме на срещата никой от двата тима не успя да вкара гол. През втората част на мача, обаче, момчетата на Димитър Илиев бяха по- активният отбор и записаха две точни попадения. Автор на първия гол стана Неджип Неджип в 49- тата минута. Тогава бе извършено нарушение срещу футболист на „Асеновец“ в наказателното поле на отбора от Съединение. Главният рефер не се поколеба и отсъди дузпа, в полза на асеновградчани. С това, бе открит резултатът в срещата. След този гол, футболистите на „Асеновец“ атакуваха доста по- често вратата на Боян Янкулов- бранителят на „Гигант“, но ударите им бяха неточни. Така, след множество атаки, около 30 минути след първото попадение на асеновградчани, в 77- мата, след поредната атака и благодарение на бързината и ловкостта, с която Александър Стойчев премина защитата на отбора на Съединение, резултатът бе удвоен, в полза на „Асеновец“. С това бе оформено и крайното 2:0.