„Фортуна“ и „Тракия“ ще се срещнат на финала за Купата на Арена от ГФЛ Асеновград

Отборът на „Фортуна“ от Градската футболна лига в Асеновград се класира за финала за Купата на „Арена“. Това стана, след като тимът победи „Зодиак“ с 3:1. На другия полуфинал, пък, „Тракия“ надвиха „Чуковете“. С тази победа те си извоюваха срещата на финала с отбора на „Фортуна“, където двата тима ще се борят за първото място.
   В първия мач, цели 21 минути никой от двата отбора не успя да отбележи гол. Тогава Христо Парунев от тима на „Зодиак“ откри резултата, уцелвайки очертанията на вратата на противниковия отбор. Само две минути по- късно, обаче, „Фортуна“ изравниха. Голмайстор на второто попадение за мача стана Орхан Юсеинов. В 37- мата минута жълто- червените успяха да удвоят резултата си с гол на Самет Абдула. Малко преди да се чуе и съдийският сигнал за край на мача, Режеп Халил бе точен за затвърждаващото 3:1.
   Мачът от втория полуфинал между „Чуковете“ и „Тракия“ за Купата за Арена, пък, бе доста резултатен. Така, още в 15- та минута бе отбелязан първият гол в срещата. Негов автор стана Владимир Христов от „Чуковете“. Така голмайсторът откри резултата и изведе своя отбор с един гол предимство. Футболистите на „Тракия“, обаче, не останаха длъжни и само в рамките на две минути вкараха два гола. С това, те поведоха в резултата с 2:1. Една минута, преди края на първото полувреме, обаче, Ахмед Бошнаков от „Чуковете“ се записа, изравнявайки за 2:2. Не отлагаха дълго футболистите на „Тракия“ ответния удар, когато в 27- мата минута успяха да отбележат третия си гол. В последните три минути от срещата „Тракия“ затвърдиха победата си, вкарвайки още два гола. От отбора с жълти фланелки с по две точни попадения през целия мач се записаха Алпай Мурад и Юзджан Мустафа. А един гол отбеляза Сейдула Нешадов. Така бе оформено и крайното 5:2, с което тимът отива на финалната битка за Купата на Арена.
   Двата мача може да проследите по ТВ САТ КОМ следващата седмица във вторник и сряда, след края на емисията новини „Дневник“.