Републиканско първенство по спортни танци се проведе в Асеновград

Близо 1000 спортисти от 45 клуба от 15 града на страната влязоха в битка за медалите на Републиканско лично отборно първенство по спортни танци, което се проведе в зала ”Асеновец” – Асеновград. Надпреварата  беше организирана от Българска Федерация по Спортни танци, Община Асеновград  и Клуб по спортни танци ”Асеновец” и се проведе  под патронажа на кмета на града д-р Емил Караиванов и по случай 35 години от създаването на  КСТ”Асеновец”. По този повод приветствие към треньора Дойка Апостолова  отправиха зам.- председателят на Общински съвет-Асеновград  Божидар Носиков, председателят на БФСТ Силвия Живова и треньори от други клубове. Танцовата двойка от КСТ”Асеновец” Гавраил Шодов–Мария Колева завоюва в първенството сребърен медал в клас „13Е”. На пето място се класираха  Георги Георгиев и Мария Исакова, което е успех за тях, като първо състезание в този клас. Сребърен медал спечели и танцовата двойка Мариян Каракиев – Радина Нейкова, която се състезава в клас „15D”.  В отборното първенство КСТ”Асеновец” завоюва първо място в категория „Юноши”. В турнир „Изгряващи звезди” възпитаниците на Дойка Апостолова спечелиха за асеновградския клуб златни, сребърни и бронзови медали.  Танцови формации  от цялата страна  също премериха сили.  Дф ”Индиго”  от  Асеновград спечели първи и втори места в категориите  МТВ танци, латино и характерни танци.  КСТ”Асеновец” спечели първото място в категория латино спортни танци.  Подробен запис от Републиканското първенство по спортни танци в Асеновград  , турнир „Изгряващи звезди”  и надпреварата при формациите очаквайте в програмата на телевизия ТВ САТ КОМ.