С 2:1 ФК „Асеновец“ загуби от ОФК „Поморие“

Общински футболен клуб „Поморие“ победи тима на „Асеновец“, с голове в последните минути. Мачът между 2- та отбора завърши 2:1, като за гостите се разписа Александър Стойчев.

Във футболната среща между „Поморие“ и „Асеновец“, изиграна късно снощи, домакините от крайморския град успяха да надделеят над съперниците си, едва с един гол преднина. През цялото време момчетата и на 2- та отбора владееха топката равностойно. Асеновградчани си осигуриха доста положения. Бяха изпълнени и немалко удари към вратата на „Поморие“, от които, обаче, не се стигна до гол. При едно от положенията, централният нападател на „Асеновец“ Александър Стойчев се размина на косъм с точното попадение, уцелвайки греда. Така, до 70- тата минута никой от футболистите на 2- та отбора не успя да реализира гол в противниковата врата. Само 20 минути, преди края на срещата, след контраатака, от страна на асеновградчани, отново Сашо Стойчев улови топката и я запрати враво в мрежата на „Поморие“. С това бе открит резултатът в този мач. Домакините от черноморския град, обаче, не останаха длъжни и в 80- тата минута успяха да изравнят за 1:1. Така завърши редовното време на двубоя. В 1- вата минута от продължението, след отсъдено нарушение, в полза на домакините, поморийци успяха да поведат с мача. С това бе оформено и крайното 2:1 в снощната оспорвана среща между ФК „Поморие“ и ОФК „Асеовец“.

„Въпреки загубата, отборът показа характер. Момчетата успяха да резлизират доста чисти положения. Малшансът, обаче, не ни позволи да победим.“. Така, за ТВ САТ КОМ, старши треньорът на асеновградския тим Борислав Караматев коментира снощната игра на своите възпитаници.