„Тенисът – спорт за всички” в Асеновград

В три категории бяха разделени състезателите, които участваха в турнира по програмата „Тенисът – спорт за всички“, домакин на който бе Асеновград през изминалия уикенд. Над 30 деца с хъс и ентусиазъм се включиха в спортното събитие. Малките играха на малки кортове, а големите – на стандартни. Крайното класиране след изиграните срещи бе оформено така: при малката група първото място завоюва Васил Вирчев, на второ място се класира Габриела Георгиева, а третото място бе отредено за Кристиян Желев и Виктория Темелкова. При средната група първенец стана Христо Иванов, втора – Петя Петкова, а третото място заеха Мария Костадинова и Александър Николов. При голямата група Атанас Въргулев се класира първи,  втори стана Димитър Станилов и трети останаха Павел Стоев и Рахиме Мехмедалиева. В инициативата „Тенисът – спорт за всички“ се включиха общо 17 клуба от цяла България, а над 750 тенисиста, които преминаха начална спортна подготовка по програмата, демонстрираха придобитите умения.