16 медала за СШК “Асеновец 2006“ от ДИП за юноши и девойки

От 20 юли до 2 август за поредна година Асеновград бе домакин на Държавните индивидуални първенства по шахмат за юноши и девойки до 12-14-16-18 и 20 години, момичета и момчета. В десетте категории участниците се състезаваха в 3 дисциплини-класически шах, Рапид и Блиц.

От Асеновград участваха общо 12 деца, които успяха да завоюват 16 медала.

При 12-годишните шахматисти абсолютен фаворит бе Симеон Тодев, който се пребори за 3 златни медала в трите дисциплини.

Есат Рамаданов стана шампион в Рапида и спечели още един медал за 1-во и 2-ро място в класическия шах.

При 12-годишните момичета Ива Фезова грабна бронз в класическия шах.

Една от най-талантливите състезателки- международната майсторка Гергана Пейчева, която е в полезрението за женския отбор, успя да спечели злато, бронз и сребро в своята категория.

Стоян Стоянов си тръгна от състезанието също с 3 медала-златен от Рапид, и два бронзови от класически шах и Блиц.

Ивайло Кирилов пък се пребори за 3 сребърни медала.

Директорът на турнирите Неделчо Чепаринов съобщи за още отличия от трима негови ученици, състезаващи се за други клубове, но трениращи под негово ръководство, които са завоювали още 9 медала.

Чепаринов благодари на Община Асеновград за съдействието при провеждането на първенствата и поясни, че по време на състезанията всички противоепидемични мерки са били спазени.