400 деца, на възраст между 7 и 14 години, се включиха в третото издание на конкурс за краснопис

400 деца, на възраст между 7 и 14 години, се включиха в третото издание на конкурса за краснопис „РОДОЛЮБИЕ с букви, палитра и глас“, организиран от Исторически музей-Асеновград и асеновградско звукозаписно студио.
Малчугани от цялата страна, както и такива от българското училище в гр. Алзира, Испания, демонстрираха истински краснопис на тематичния конкурс. Победителите в него бяха наградени на центъра на Асеновград.
Неминуемо журито в състав Антоанета Пепелишева, начален учител в ОУ „Христо Ботев“ и художниците Дарина Янева и Андрей Янев бе затруднено, но първенците, няма как, са само едни.
При самото награждаване имаше и специални награди за рецитиращите стихотворението „Аз съм българче“.
Веси Пашалиева помогна за озвучаването на награждаването с приятна музика.

Ето и всички наградени и участвали в конкурса деца:

С парични награди са класираните на две първи места, едно второ и едно трето място:
1. Стенли Димитров 13 г. , ОУ „Отец Паисий“, село Мененкьово, област Пазарджик
1. Михаела Йорданова 7 г., СУ „Вела Благоева“, гр. Велико Търново
2. Акън Юсуфов 14 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград
3. Калина Николова 11 г., ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Плевен
ГРАМОТИ ЗА УЧАСТИЕ ПОЛУЧАВАТ:
1.Моника Ганчева 2 кл., ОУ „Олимпи Панов“, гр. Русе
2.Ивет Калоянова Димитрова, 1 кл., СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Дългопол
3.Весела Паунова 13 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград
4.Божидара Узунова 8 г., СУ ,,Петко Рачев Славейков“, гр. Трявна
5.Калоян Григоров 9 г., ОУ„ Д-р Петър Берон“, гр. Плевен
6.Лъчезар Иванов 8 г., ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Марково, област Пловдив
7.Селин Левент Еркан 7 г., ОУ „Иван Вазов“, гр. Свиленград
8.Ъшъл Илкай Ърфан 11 г., ОУ „Отец Паисий“, село Добротица
9.Светла Карастоянова 13 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград
10.Георги Чочев 8 г., ОУ „Гоце Делчев, гр. Гоце Делчев
11.Йоанна Демирова 11 г., СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Дългопол
12.Венимир Нешков 11 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен
13.Теа Маркова 8 г., ОУ „Д-р Петър Берон“ , гр. Плевен
14.Драгомир Борисов 7 г., ОУ „Христо Ботев“, гр. Асеновград
15.Лора Балтиева 8 г., СУ ,,Петко Рачев Славейков“, гр. Трявна
16.Данаил Тотев 8 г., ОУ „Пенчо Славейков“, гр. Димитровград
17.Бусе Ибрахим Бейтула 11 г., НУ „Васил Левски“, гр. Лозница
18.Михаил Калинов Калинов 2 кл., ОУ „Св. Св. Кирил и Методий, гр. Гоце Делчев
19.Ивон Енева 13 г., НЧ „Христо Ботев-1874г.“, село Рупките, област Стара Загора
20. Специална грамота за З-ти „Б“клас от НУ „Васил Левски“, гр. Лозница, област Разград, с кл. р-л Айсел Хаджиева
21. Специална грамота за училището в село Добротица, област Силистра, децата са от 4,5,6 и 7 клас на ОУ „Отец Паисий“ с учител Енчо Димитров, награда за оригинално оформление на преписите.