Кои са новоизбраните общински съветници в Асеновград

33-ма общински съветници съставят местния парламент в Асеновград. Изборът, който направиха гласоподавателите в община Асеновград, вчера нареди общинския съвет за мандат 2019-2023 г. по следния начин: ПП ГЕРБ получава 9 места, ДПС и БСП ЗА БЪЛГАРИЯ си разделят по 8 места, БДС „РАДИКАЛИ” и Местна коалиция НФСБ (ВМРО-БНД) взимат по 3, а „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ-ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – ще има двама представители.
Ясно е и разпределението на предпочитанията (преференциите) за кандидатите от листите на партиите, коалициите и местните коалиции. Оповестените данни показват, че най голям брой такива преференции – 536, получава Димитър Янев от ГЕРБ. Общо взето партиите, които са получили най-голям брой преференциален вот са ГЕРБ, БСП и „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение). Протоколите обаче показват, че всъщност голяма част от кандидатите не са получили нито една преференция, има и такива с по една или по 2-3. Ето имената на новите общински съветници (списъкът към момента включва и двамата кандидати за кмет на община Асеновград, които ще се явят на балотаж и съответно един от тях ще заеме кметския пост):

Избрани общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции

Имена на общинските съветници Партия/коалиция/местна коалиция/независим ЕГН/ЛНЧ
1 Айсин Ахмед Кюлджю Движение за права и свободи – ДПС **********
2 Антон Еленов Джиголинов БДС „РАДИКАЛИ” **********
3 Апостол Панков Тименов Местна коалиция НФСБ (ВМРО-БНД ) **********
4 Бехие Орхан Узун Движение за права и свободи – ДПС **********
5 БОЖИДАР ГЕОРГИЕВ МАЛИНОВ БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
6 БОРИС ХРИСТОЗОВ КОЛЕВ БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
7 БОРИСЛАВ РАДОСЛАВОВ РАДОСЛАВОВ ПП ГЕРБ **********
8 ВАСИЛ ГЕОРГИЕВ БУРАДЖИЕВ ПП ГЕРБ **********
9 ГЕО ИВАНОВ КАРАДАНОВ БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
10 Георги Вакрилов Запрянов БДС „РАДИКАЛИ“ **********
11 Дамян Борисов Борисов .ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ” (ДА България, ДСБ, Зелено движение) **********
12 ДИМИТЪР ЙОРДАНОВ ЯНЕВ ПП ГЕРБ **********
13 Драгомир Георгиев Георгиев БДС „РАДИКАЛИ“ **********
14 ЕКАТЕРИНА ГЕОРГИЕВА ГЕШЕВА БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
15 ЕМИЛ ВИКТОРОВ КАРАИВАНОВ БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
16 ЕНКО ГЕОРГИЕВ НАЙДЕНОВ БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
17 ИВАН ЛАЗАРОВ ЧОХАДЖИЕВ ПП ГЕРБ **********
18 Илдърай Кязим Мустафа Движение за права и свободи – ДПС **********
19 Илия Иванов Кендев Местна коалиция НФСБ (ВМРО-БНД ) **********
20 КАМЕН РАЕВ КУЦЕВ ПП ГЕРБ **********
21 МАРГАРИТА АСЕНОВА СТОИЛОВА БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
22 Мариан Ангелов Велев ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) **********
23 МАРИЯ СТАНЧЕВА ВЪЛКАНОВА БСП ЗА БЪЛГАРИЯ **********
24 Милко Христов Милков Местна коалиция НФСБ (ВМРО-БНД ) **********
25 Нуретин Айнур Тасим Движение за права и свободи – ДПС **********
26 ПЕТЪР ЖЕЛЯЗКОВ ФИЛИПОВ ПП ГЕРБ **********
27 ПЕТЯ ГЕОРГИЕВА ШОПОВА ПП ГЕРБ **********
28 Селим Айнур Емин Движение за права и свободи – ДПС **********
29 Ферди Емел Кадир Движение за права и свободи – ДПС **********
30 ХРИСТО АЛЕКСАНДРОВ ЧОЛАКОВ ПП ГЕРБ **********
31 ХРИСТО ГРУДЕВ ГРУДЕВ ПП ГЕРБ **********
32 Хюсеин Айдънов Караджов Движение за права и свободи – ДПС **********
33 Юсуф Бейтула Аптиш Движение за права и свободи – ДПС **********