Награждават участниците в 3-тото издание на конкурса „РОДОЛЮБИЕ“: 24 май – пиши красиво!

Награждаването на участниците в третия конкурс „ РОДОЛЮБИЕ с букви, палитра и глас“, организиран от Исторически музей Асеновград и Студио за музика, медийно съдържание, културни събития  и обучения, ще се проведе на открито, в пространството пред Исторически музей в Асеновград  на 10.06.2021 г. от 17.30 часа.
Във третото издание на конкурса темата беше свързана с 24 май и краснописа. Включиха се 400 деца между 7 и 14 годишна възраст от цялата страна, както и участници от българското училища в гр. Алзира, Испания.
Авторитетно жури в състав: г-жа Антоанета Пепелишева, начален учител в ОУ „Христо Ботев“, гр. Асеновград, г-жа Дарина Янева, художник и основател на академия за детско творчество „Дая“ и художникът Андрей Янев, определиха две първи награди – за първокласничката Михаела Йорданова от СУ „Вела Благоева“, гр. Велико Търново и за Стенли Димитров на 14 г., от ОУ „Отец Паисий“, село Мененкьово, област Пазарджик.
Второто място е за Акън Юсуфов на 14 г. от ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград, а третото за Калина Николова на 11 г. от ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Плевен.
За конкурса по краснопис учениците избираха да направят препис между „Аз съм Българче“ на Иван Вазов, „Високи, сини планини“ на Младен Исаев и „Букви“ на Цветан Ангелов.
Церемонията по награждаването този четвъртък ще открият директорът на Исторически музей Асеновград – Иван Дуков и управителите на Студиото за музика, медийно съдържание, културни събития и обучения – журналистът Радомира Михова и композиторът, тонрежисьор и музикален продуцент, Ефтим Чакъров.
Оспорваното състезание за красив и четлив препис подкрепят: Данчо Панайотов, основател на известна верига книжарници, Лили Анастасова, известна пекарна в Пловдив, семейство Желеви от гр. Пловдив.
В програмата в деня на награждаването обичаната асеновградска изпълнителка Веси Пашалиева ще представи песни от дебютния си албум „Моят ритъм“.
Екипът от организатори на събитието благодари на всички деца, които взеха участие в третото издание на конкурса „РОДОЛЮБИЕ с букви, палитра и глас“.
СПИСЪК с наградените участници:
1. Стенли Димитров 13 г. , ОУ „Отец Паисий“, село Мененкьово, област Пазарджик
1. Михаела Йорданова 7 г., СУ „Вела Благоева“, гр. Велико Търново
2. Акън Юсуфов 14 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград
3. Калина Николова 11 г., ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Плевен
ГРАМОТИ ЗА УЧАСТИЕ:
1. Моника Ганчева 2 кл., ОУ „Олимпи Панов“, гр. Русе
2. Ивет Калоянова Димитрова, 1 кл., СУ „Св.Климент Охридски“, гр. Дългопол
3. Весела Паунова 13 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград
4. Божидара Узунова 8 г., СУ ,,Петко Рачев Славейков“, гр. Трявна
5. Калоян Григоров 9 г., ОУ„ Д-р Петър Берон“, гр. Плевен
6. Лъчезар Иванов 8 г., ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Марково, област Пловдив
7. Селин Левент Еркан 7 г., ОУ „Иван Вазов“, гр. Свиленград
8. Ъшъл Илкай Ърфан 11 г., ОУ „Отец Паисий“, село Добротица
9. Светла Карастоянова 13 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград
10. Георги Чочев 8 г., ОУ „Гоце Делчев, гр. Гоце Делчев
11. Йоанна Демирова 11 г., СУ „Св.Климент Охридски“, гр. Дългопол
12. Венимир Нешков 11 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен
13. Теа Маркова 8 г., ОУ „Д-р Петър Берон“ , гр. Плевен
14. Драгомир Борисов, ОУ „Христо Ботев“, гр. Асеновград
15. Лора Балтиева 8 г., СУ ,,Петко Рачев Славейков“, гр. Трявна
16. Данаил Тотев 8 г., ОУ „Пенчо Славейков“, гр. Димитровград
17. Бусе Ибрахим Бейтула 11 г., НУ „Васил Левски“, гр. Лозница
18. Михаил Калинов Калинов 2 кл., ОУ „Св. Св. Кирил и Методий, гр. Гоце Делчев
19. Ивон Енева 13 г., НЧ „Христо Ботев-1874г.“, село Рупките, област Стара Загора
20. Специална грамота за З-ти „Б“клас от НУ „Васил Левски“, гр. Лозница, област Разград, с кл. р-л Айсел Хаджиева
21. Специална грамота за училището в село Добротица, област Силистра, децата са от 4,5,6 и 7 клас на ОУ „Отец Паисий“ с учител Енчо Димитров, награда за оригинално оформление на преписите